
Praktisch
Leopoldstraat 23
1000 Brussel
De Vrije Universiteit Brussel nodigt je uit voor een lezing met wereldvermaard denker en pionier Peter Singer.
Vijf decennia geleden bracht Australisch bio-ethicus en filosoof Peter Singer met Animal Liberation een ongemakkelijke waarheid aan het licht: dat onze beschaving gebouwd is op het lijden van dieren – en dat we dat lijden al te vaak negeren. Met zijn boek hield hij een pleidooi om dieren niet langer te beschouwen als gebruiksvoorwerpen. Zijn argument was glashelder: als lijden telt, dan telt élk wezen dat kan lijden. Met zijn boek zette hij een wereldwijde dierenrechtenbeweging in gang.
Singer is geen denker in een ivoren toren. Hij leeft zijn filosofie. Geen vlees, geen vliegreizen als het niet hoeft. Voor deze lezing wachtte hij tot hij per trein kon komen.
Wat is er veranderd in een halve eeuw? Wat blijft hetzelfde? En hoe wegen dierenrechten in 2025 op ecologische, sociale en ethische keuzes? Het wordt een avond die schuurt, prikkelt en uitdaagt.
DIT EVENT IS UITVERKOCHT
De wereld heeft je nodig
Dit initiatief maakt deel uit van het publieksprogramma van de VUB: een programma voor iedereen die vindt dat het anders kan in de wereld en gelooft dat wetenschappelijke inzichten, kritisch denken en dialoog een belangrijke eerste stap zijn om je stempel te drukken op jouw omgeving en de wereld.
Als Urban Engaged University wil de Vrije Universiteit Brussel een drijvende kracht van verandering in de wereld te zijn. Met ons academisch onderwijs en ons innovatief onderzoek dragen we bij aan de Sustainable Development Goals van de Verenigde Naties en drukken we mee onze stempel op de toekomst.
Creëer mee(r) impact Ontvang uitnodigingen voor VUB's publieksactiviteiten