Na het succes van de eerste editie in Molenbeek in mei 2024, is Curieucity terug voor een tweede editie. Dit jaar houdt het festival van 27 tot 29 september halt in de wijk van het Moeras van Wiels in Vorst. CurieuCity #2 nodigt jong en oud uit om gratis de wereld van de biodiversiteit, natuurwetenschappen én kunst te ontdekken.

De organisatoren combineren met dit festival het wetenschappelijk karakter van de universiteiten met de evaringsgerichte impact van kunst, pedagogie en sociaal-cultureel handelen. Bezoekers dompelen zich onder in een virtuele realiteit die verschillende levensvormen verkent, ontdekken ingenieuze manieren waarop fauna en flora met elkaar communiceren en verkennen de toepassingen van paddenstoelen die voor een betere wereld kunnen zorgen.

“CurieuCity is een ware fusie van wetenschap, kunst en STEAM-pedagogie. Deze tweede editie versterkt onze missie om lokale gemeenschappen, met name buurtbewoners en scholen, direct te betrekken bij participatieve wetenschaps- en artistieke projecten. Door onze samenwerking met OPSCHEPfabriek (#MugFacts voortraject), Innoviris, ULB, VUB, OHME en VGC, blijven we aantonen dat wetenschap toegankelijk, spannend en vooral inclusief kan zijn”, vertelt Helga Baert, projectcoördinator bij de VUB.

Via workshops tijdens voortrajecten met scholen, zoals 'Focus op chlorofyl' en 'Vaarwel plastic dankzij microben' ontdekken 200 jongeren uit de Parkschool, De Wereldbrug, Freinetschool Keerpunt Vorst, Ecole de Bempt, Ecole Saint-Augustin en Athénée Royal Andrée Thomas belangrijke ecologische kwesties zoals voedselwebben en bioplastics. Het 'Lichens GO'-programma maakt jongeren bewust van de luchtkwaliteit en de resultaten worden tijdens het festival tentoongesteld.

“CurieuCity is meer dan alleen een festival, het brengt het hele jaar door leven in je buurt! Door samen te werken met Franstalige en Nederlandstalige scholen in Vorst via voorprojecten, stellen we leerlingen in staat om de wereld van de wetenschap op een leuke en boeiende manier te verkennen”, besluit Alexandre Christoffel, CurieuCity ULB-coördinator.