De jobbeurzen van VUB‑kringen kunnen studenten in poleposition brengen voor de arbeidsmarkt. Vier alumni spreken over hoe zij bij hun werkgever belandden via zo'n beurs. Wat begon als een babbel aan een stand mondde uit in stages, contracten en mogelijk zelfs vaste jobs. Advocaat‑stagiair Phoebe Janssen: “Ik gebruikte de jobbeurs om op een laagdrempelige manier kennis te maken met verschillende kantoren.”

Master sociologie Anouk Van Aken: “In 2024 studeerde ik af als sociologe aan de VUB. Vandaag werk ik als Junior HR Business Partner bij Patronale Life, een verzekeringsmaatschappij met verschillende dochterondernemingen actief in onder meer duurzame energie, vastgoedontwikkeling en hypothecaire kredieten. In mijn rol probeer ik de brug te slaan tussen de bedrijfsstrategie en het HR-beleid, zodat beide zo goed mogelijk op elkaar afgestemd zijn. 

“Sinds september 2024 werk ik er voltijds — de stap voelde heel logisch en natuurlijk”

 

Anouk Van Aken

Anouk Van Aken

Mijn eerste contact met Patronale Life kwam er al tijdens mijn studies, via de KEPS x BC Job Fair. Die jobbeurs was een samenwerking tussen KEPS (de studentenvereniging van Economische, Politieke en Sociale Wetenschappen) en de Business Club, een vereniging die zich meer richt op de businesskant. Ik was toen zelf actief binnen beide verenigingen en maakte deel uit van het organisatieteam van de jobbeurs. Een van mijn taken was het contacteren van bedrijven om hen te overtuigen deel te nemen.
Via een vriend die er stage had gelopen, kwam ik in contact met Patronale Life. Ik nam hen zelf op in het bedrijvenbestand en was ook hun aanspreekpunt. Tijdens de jobbeurs zelf sprak ik hen opnieuw aan en van daaruit raakten we verder in gesprek. Dat leidde tot een HR-stage, die ik met veel enthousiasme heb opgenomen tijdens mijn studies. 

Na die stage vroegen ze me om als jobstudent te blijven werken, één à twee dagen per week. Dat was goed combineerbaar met mijn lessenrooster binnen sociologie, dat voldoende flexibiliteit bood. Op die manier heb ik uiteindelijk twee jaar als student bij Patronale Life gewerkt en kon ik verschillende facetten van HR leren kennen. Toen ik afstudeerde, was de stap naar een vaste job dan ook heel logisch en natuurlijk. Sinds september 2024 werk ik er voltijds. 

"KEPS betekende veel voor mij: het was een echte community waar ik me vanaf het eerste jaar thuis voelde"

De overgang van student naar werknemer verliep voor mij bijzonder vlot. Doordat ik het bedrijf, de mensen en de werking al goed kende, voelde het niet als een grote sprong. Ik kon mijn verantwoordelijkheden stap voor stap uitbreiden en kreeg de tijd om te groeien in mijn rol. Vandaag werk ik erg projectmatig, onder meer aan de uitbouw van een HR-platform waarmee medewerkers verlof, telewerk en andere HR-zaken kunnen regelen. Dat laat ons toe om consistente data te verzamelen en ons beleid beter te onderbouwen.
Tijdens mijn studies was ik sterk geëngageerd in het studentenleven. KEPS betekende veel voor mij: het was een echte community waar ik me vanaf het eerste jaar thuis voelde. Ik nam verschillende verantwoordelijkheden op, onder meer in rekrutering, was voorzitter in mijn vierde jaar en organiseerde in mijn vijfde jaar zelf de jobbeurs. Die engagementen hebben me niet alleen organisatorische en sociale vaardigheden bijgebracht, maar hebben ook rechtstreeks bijgedragen aan mijn professionele parcours.
Vandaag ben ik blij dat ik werk. Ik kijk met veel voldoening terug op mijn studententijd, maar geniet ook van de structuur en balans die werken met zich meebrengt. Ik blijf bovendien nauw betrokken bij de VUB en mijn studentenvereniging via een actieve alumniwerking.” 

ID
Naam: Anouk Van Aken
Leeftijd: 24 jaar
Studies: Sociologie
Afgestudeerd: 2024
Huidige functie: Junior HR Business Partner
Werkgever: Patronale Life 

 

Master in de computerwetenschappen Dries van de Steen: “In 2022 behaalde ik mijn masterdiploma computerwetenschappen, in het traject Software Languages en Software Engineering. Die opleiding gaf mij niet alleen een stevige technische basis, maar leerde mij ook kritisch nadenken en complexe problemen gestructureerd aanpakken

“Ik kon zelf ontdekken welke bedrijven op de beurs me interessant leken — zo kwam ik in contact met Planet Talent.” 

Dries Van Steen

Dries Van de Steen

Tijdens mijn laatste masterjaar, terwijl ik nog bezig was met mijn thesis en een laatste vak, nam ik deel aan de Jobday Science in maart 2022. Omdat ik op dat moment actief bestuurder was van de wetenschappelijke kring, hielp ik die dag ook mee met de organisatie en opbouw van de jobbeurs. Toen mijn shift erop zat, kon ik zelf ontdekken welke bedrijven op de beurs me interessant leken.
Zo kwam ik voor het eerst in contact met Planet Talent, het consultancybedrijf dat later mijn eerste werkgever zou worden. Dat eerste gesprek bleek doorslaggevend. De focus lag niet enkel op technische vaardigheden, maar vooral op begeleiding, groeimogelijkheden en de manier waarop consultancy in de praktijk wordt ingevuld. Omdat ik bewust op zoek was naar een consultancyfunctie, sprak hun visie mij meteen aan. 

Na de jobbeurs volgde een sollicitatietraject met gesprekken en een case study. Aangezien ik ook bij andere bedrijven solliciteerde en al aanbiedingen had ontvangen, vroeg ik of het proces versneld kon worden. Planet Talent ging daar flexibel mee om en paste hun planning aan, wat voor mij een belangrijk signaal was van wederzijds vertrouwen. Nog vóór ik officieel was afgestudeerd, tekende ik mijn eerste contract.

"Tijdens mijn eerste jaren op de arbeidsmarkt werd ik heel goed opgeleid en begeleid door Planet Talent"

Als consultant werkte ik voor twee klanten. Bij de eerste klant had ik de rol van integration engineer, waarbij ik instond voor het integreren van verschillende softwaresystemen om data-uitwisseling mogelijk te maken. Bij de tweede klant werkte ik als fullstack developer. Daar ontdekte ik dat net die combinatie van backendontwikkeling en frontendinterfaces mij het best ligt. Het werken aan volledige toepassingen, van serverlogica tot gebruikersinterface, gaf mij veel voldoening.
Tijdens mijn eerste jaren op de arbeidsmarkt werd ik heel goed opgeleid en begeleid door Planet Talent. Die ondersteuning maakte de overstap van student naar professional een stuk vlotter en bood mij veel ruimte om bij te leren en mezelf verder te ontwikkelen. 
Sinds midden januari werk ik bij Egov Select, een vzw die instaat voor aanwervingen voor de federale overheid. De inhoud van mijn job is grotendeels gelijkaardig gebleven – ik werk er ook als fullstack developer -, maar de context is veranderd. Praktische overwegingen, zoals lange verplaatsingen en organisatorische veranderingen bij mijn vorige klant, maakten deze overstap logisch."

ID
Naam: Dries van de Steen 
Leeftijd: 27 jaar 
Studies: Master in de computerwetenschappen (Software Languages & Software Engineering) 
Afgestudeerd: 2022 
Huidige functie: Fullstack developer 
Werkgever: Egov Select (vzw – federale overheid)

 

Industrieel ingenieur Nils Mens: “In september 2025 behaalde ik mijn diploma industrieel ingenieur. Kort daarna kon ik aan de slag als test engineer bij Atlas Copco, binnen de afdeling Oil-free air (R&D). In deze functie werk ik aan het testen en evalueren van compressoren. 

“Het gesprek met de ingenieur gaf voor mij de doorslag: de materie rond compressoren sloot perfect aan bij mijn interesses.” 

Nils Mens

Nils Mens

Mijn eerste contact met Atlas Copco vond plaats tijdens de Jobfair van de Polytechnische Kring, die traditioneel eind februari wordt georganiseerd. Aanvankelijk zag ik die jobbeurs vooral als een kans om er samen met vrienden bedrijven te ontdekken en in gesprek te gaan. Met behulp van het jobbeursboekje, waarin per bedrijf wordt aangegeven welke profielen gezocht worden, maakte ik op voorhand een selectie van standen die me relevant leken.
Bij mijn keuze voor een werkgever hanteerde ik enkele duidelijke criteria. Een goede sociale sfeer is voor mij heel belangrijk: ik wil mij comfortabel voelen op de werkvloer en vlot kunnen communiceren met collega’s en leidinggevenden. Daarnaast hecht ik veel belang aan doorgroeimogelijkheden en interne mobiliteit. Op een jobbeurs krijg je hier vaak al snel een goede indruk van, zeker wanneer medewerkers enthousiast en inhoudelijk sterk over hun job vertellen. 

Bij Atlas Copco sprak ik op de beurs zowel met iemand van HR als met een ingenieur. Het gesprek met HR gaf me inzicht in de bedrijfscultuur en algemene werking, terwijl ik met de ingenieur dieper kon ingaan op de technische inhoud van de functie. Vooral de materie rond compressoren sprak mij aan, omdat die sterk aansloot bij mijn afstudeerrichting vervoertechnologie en interesses. Dat gaf voor mij de doorslag.

"Je werkt en na je werk is er vrije tijd, zelfs méér dan toen ik student was"

Na de jobbeurs volgde een gestructureerd sollicitatieproces. Dit bestond uit een eerste gesprek met HR, een technische test en later gesprekken op de site met mijn toekomstige leidinggevende en een collega. Tijdens dat bezoek kreeg ik ook een rondleiding, wat mij een duidelijk beeld gaf van de werkomgeving. Uiteindelijk had ik nog een gesprek met de vice president en kreeg ik een loonvoorstel via HR. Het feit dat ik altijd actief geweest ben in de Polytechnische Kring en de overkoepelende vereniging heeft zeker in mijn voordeel gespeeld bij die sollicitatie.
Sinds mijn start, vier maanden geleden, ervaar ik de job grotendeels zoals verwacht. De overgang van studeren naar werken vroeg wat aanpassing, maar ik werd goed begeleid en werk in een team met fijne collega’s. Ik hou wel van de routine van het professionele leven. Je werkt en na je werk is er vrije tijd, zelfs méér dan toen ik student was. Hoe ik mijn toekomst zie? Voorlopig voel ik me goed in mijn huidige job en zie ik mezelf zeker nog enkele jaren bij Atlas Copco werken.”

ID 
Naam: Nils Mens
Leeftijd: 23 jaar
Studies: Industrieel ingenieur
Afgestudeerd: september 2025
Huidige functie: Test engineer (R&D)
Werkgever: Atlas Copco 

 

Master in de rechten Phoebe Janssens: “In juni 2025 behaalde ik mijn masterdiploma in de rechten, met een afstudeerrichting in Law & Technology. Kort daarna startte ik als advocaat-stagiair bij Nelissen Grade. De keuze voor de advocatuur kwam er niet vanzelf, maar groeide stap voor stap doorheen mijn studies en ervaringen daarbuiten.

“De overstap van studeren naar werken was een duidelijke aanpassing, maar ik merk dat ik elke dag bijleer en professioneel groei” 

Phoebe-janssens

Phoebe Janssens

Tijdens mijn studiejaren aan de VUB kwam ik meerdere keren in contact met de jobbeurs van het Vlaams Rechtsgenootschap (VRG). Ik gebruikte die beurs vooral om op een laagdrempelige manier kennis te maken met verschillende kantoren en instanties. Op voorhand maakte ik telkens een lijstje van organisaties die mij interessant leken, zodat ik gericht gesprekken kon aanknopen. Via die weg vond ik in juli 2024 ook een maand stage bij het vredegerecht. Die stage gaf mij voor het eerst een concreet beeld van hoe justitie in de praktijk werkt. Ik mocht zittingen volgen, meewerken op de griffie en meelopen met de vrederechter. Vooral het toepassen van theoretische kennis in een realistische context vond ik bijzonder leerrijk. 

Die ervaring bevestigde voor mij dat ik effectief aan de balie wilde starten. Ik twijfelde op dat moment nog tussen verschillende mogelijkheden, maar de stage gaf richting en vertrouwen. Ook latere jobbeurzen bleven waardevol, zelfs wanneer ze niet meteen tot een job leidden. Ze hielpen me om mezelf beter te presenteren, gerichter vragen te stellen en een duidelijker beeld te krijgen van wat ik wel en niet zocht binnen de juridische wereld.

"Die bestuursfuncties hebben mij enorm gevormd. Ik leerde leidinggeven, samenwerken, plannen en communiceren"

Naast mijn studies was ik ook sterk geëngageerd binnen VRG. In 2023–2024 was ik voorzitter en het jaar nadien PR-verantwoordelijke. Die bestuursfuncties hebben mij enorm gevormd. Ik leerde leidinggeven, samenwerken, plannen en communiceren met uiteenlopende mensen en organisaties. Ik merkte vooral een sterke persoonlijke groei: ik werd zelfzekerder, durfde mijn mening te uiten en leerde opkomen voor mezelf en voor de groep die ik vertegenwoordigde.
De overstap van studeren naar werken was een duidelijke aanpassing. De vrijheid van het studentenleven maakte plaats voor langere werkdagen en meer verantwoordelijkheid. Tegelijk merk ik dat ik elke dag bijleer en professioneel groei. De begeleiding door mijn stagemeester is daarin essentieel. Voor de toekomst hoop ik vooral een job te hebben waar ik voldoening uit haal, met ruimte voor persoonlijke ontwikkeling en een gezonde balans tussen werk en privé. Waar dat exact zal zijn, zie ik later wel, maar voorlopig zit ik helemaal op mijn plaats.” 

ID
Naam: Phoebe Janssens 
Leeftijd: 25 jaar 
Studies: Master in de rechten 
Afgestudeerd: juni 2025 
Huidige functie: Advocaat-stagiair 
Werkgever: Nelissen Grade 

Jobbeurzen aan de VUB

Jobfair Datum Organisatie Faculteit Locatie FB-event
IR Jobfair 19 februari 2026 Polytechnische Kring IR U-Square Facebook
Dag van de Farmacie 23 februari 2026 Farmaceutische Kring GF Health Campus  
Jobday Science 26 februari 2026 Wetenschappelijke Kring en Cercle des Sciences WE ULB Bâtiment S Salle Dupréel Facebook
BIO-IR Jobfair 10 maart 2026 Biotecho WE U-Residence  
KEPS x BC Jobfair 11 maart 2026 KEPS ES U-Residence  
Media & Marketing Jobfair 28 april 2026 PERSKring ES TBA  
Carrièreavond  29 april 2026 Psycho-Ped’agogische Kring PE TBA  
Job & Stagebeurs Oktober 2026 Solvay Kring & Inisol ES TBA  
RC Jobfair November 2026 Vlaams Rechtsgenootschap RC TBA  
Kine & LO Career Day December 2026 Mesacosa LK TBA