
Praktisch
De lezing vindt plaats op donderdag 1 juni, 15-17u, in Aula QC van de VUB Main Campus, Pleinlaan 2 te 1050 Brussel. Ze wordt gevolgd door een panelgesprek met Julie Bynens, secretaris-generaal van het Departement Kanselarij en Buitenlandse Zaken van de Vlaamse overheid, Koen Verlaeckt, secretaris-generaal van de Vlaamse Interuniversitaire Raad (VLIR) en Professor Karin Vanderkerken, VUB vicerector Internationalisering.
Moderator is Kim Hardie van het VUB International Relations office. Er zullen ook persoonlijke getuigenissen worden gegeven van wetenschappers die onder bedreiging staan.
Het panelgesprek wordt gevolgd door een Q&A-sessie en afgesloten met een receptie.
Over Scholars at Risk Network
Het doel van Scholars at Risk is om bedreigde wetenschappers een veilig onderkomen te bezorgen. De organisatie werkt hiervoor nauw samen met meer dan 500 universiteiten uit ruim 40 landen. Jaarlijks krijgen zowat 300 wetenschappers bescherming.