Academische voorwaarden
Om te starten aan de VUB, moet je aan een aantal academische voorwaarden voldoen.
Algemene academische voorwaarden
Buitenlands diploma
Studenten die aanmelden met een buitenlands (niet-Belgisch) diploma ondergaan extra screening tijdens het online aanmeldingsproces, gebaseerd op hun academische achtergrond, resultaten, motivatie en taalvaardigheden.
Taalvereisten
Bij je aanmelding moet je voldoende taalkennis kunnen bewijzen van het Nederlands.
Benodigde documenten
Bij je aanmelding zal je een aantal documenten moeten uploaden. Zorg ervoor dat je alles bij de hand hebt wanneer je je aanmelding start.
Extra vereisten
Er zijn geen specifieke of extra toelatingsvoorwaarden voor dit programma.
De standaardvoorwaarden en vereisten hierboven volstaan. Een ijkingstoets is niet verplicht, maar wordt sterk aangeraden. Zo krijg je een duidelijk beeld van waar je staat en kun je een doordachte studiekeuze maken. Twijfel je of je voorkennis voldoende is? Geen paniek: de VUB ontwikkelde verschillende tools waarmee je je voorkennis kunt inschatten en waar nodig bijspijkeren.
Schrijf je in!
Wil je je inschrijven aan de VUB? We helpen je graag zo vlot mogelijk door de verschillende stappen van het inschrijvingsproces.
Vragen over de inschrijvingsprocedure?
Studiegeld en financiële steun
De studiegelden voor 2026-2027 zijn onder voorbehoud van mogelijke wijzigingen gelet op de besparingsvoorstellen van de Vlaamse regering, in het bijzonder aangaande de financiering van internationaliseringsinitiatieven, internationale mobiliteit, en het openstellen van ons onderwijs voor anderstaligen.
Bereid je voor
Kan ik de opleiding wel aan? Het is een vraag waar veel studiekiezers mee kampen. Een goede voorbereiding helpt je om met een gerust gemoed aan je studies te beginnen. Dit doe je door te achterhalen of je over voldoende voorkennis beschikt en bij te schaven waar nodig.
In de opleiding Revalidatiewetenschappen en Kinesitherapie starten we vanaf nul met de algemene wetenschappen. Voorkennis is niet vereist, maar kan een voordeel zijn. Probeer wel elke les goed mee te zijn en wacht niet tot de blokperiode om hulp te vragen. Je docent is er altijd om meer uitleg te geven en ook onze studiebegeleiders helpen je graag op weg.
VUB biedt tijdens de zomervakantie voorbereidingscursussen wiskunde, fysica en chemie aan, die je helemaal klaarstomen voor de start.
Een universitaire studie betekent ook vooral je studiemethode aanpassen, want je krijgt veel meer leerstof en je moet je studiewerk zelfstandiger organiseren. Onze medewerkers van Studiebegeleiding helpen je om de juiste studiemethode te vinden. Zij bieden onder andere individuele begeleiding, workshops, tips en tricks aan.